LIES OF P DUYURU FRAGMANI YAYINLANDI

Bağımsız yapımcı Round8 Studio tarafından geliştirilen ve NEOWIZ tarafından yayımcılığı yapılan Lies Of P duyuruldu. Bir Souls-Like ve aksiyon rol yapma oyunu olacak olan Lies Of P, Pinokyo hikayelerini konu edinecek ve oyunu üçüncü şahıs bakış açısından oynuyor olacağız. Henüz çıkış tarihi ise belli değil. Oyunun PS5, Xbox Series S/X ve PC için çıkış yapması planlanıyor.

Güçlü düşmanlara karşı savaşın ve insanlığa karşı elde ettiğiniz her fırsatta yalan söyleyin. P’nin Yalanları, Souls-Like oyun türünde yeni bir çağ başlatacak.

Delilik ve kana susamış bir şehir olan Krat’ta terk edilmiş bir tren istasyonunda uyanıyoruz. Önümüzde ”Mr. Gepetto’yu bul. O burada, şehirde.” yazan bir not bulunuyor.

Pinokyo’yu canlandırdığımız oyunda, bu notu bularak başlıyoruz ve Mr. Gepetto isimli gizemli kişiyi bulmak için karanlık Krat şehrinde gezip, önümüze çıkan düşmanlara Pinokyo usulüyle mücadele ediyoruz, yani yalan söyleyerek. ”Eğer insan olmayı istiyorsanız, herkese her zaman yalan söylemelisiniz.”

Krat şehrinin görsel tasarımı, Avrupa’da çıkmış olan Belle Epoque Dönemi’nden (19. yüzyılın sonlarından 20. yüzyılın başlarına kadar) esinlenilmiş ve refahtan yoksun çökmüş bir şehir oluşturulmuş.

Lies of P derin savaş sistemi ve sürükleyici bir hikaye ile dolu zarif ama gerilimle dolu bir dünya sunuyor. Pinokyo’ya rehberlik edip insan olma yolundaki amansız yolculuğunu deneyim edeceğiz.

Nasıl yalan söylediğimize bağlı olarak ortaya çıkan, birbiriyle bağlantılı prosedürel görevleri deneyimleyeceğiz. Bu seçimler daha sonra hikayenin nasıl biteceğini etkileyecek. Yapımcının en iddialı olduğu konu ise burada beliriyor. Oyunun benzersiz bir ”yalan söyleme sistemi” içerdiğini söylüyorlar. Pinokyo ile söylediğimiz yalanlar oyunu dinamik olarak etkileyecek.

Bunun yanı sıra yalan söylemek dışında da kullanabileceğimiz silahlar mevcut. Silahları bir çok şekilde birleştirerek farklı kombinasyonlar ve yeni silahlar elde edebileceğiz. Yeni ve özel kombinasyonlar için araştırma yapmamız gerekecek. Bunların yanı sıra yetenek sistemi de olacak. Pinokyo’nun oyuncak bir bebek olması, oyuna yaratıcı şeyler ekleme imkanı sunuyor. Pinokyo’nun vücudunu farklı ekipmanlar ile değiştirerek yeni beceriler kazanabileceğiz. Bunların hepsi yalnızca direkt olarak savaşmak için değil, farklı farklı şeylere de hizmet edecek. Şimdilik oynanış ve hikaye hakkında bildiğimiz şeyler bunlar.

Oyunu Steam’den takip etmek isterseniz, buraya tıklayarak Steam mağaza sayfasına ulaşabilirsiniz.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ :

MİNİMUM:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
  • İşlemci: AMD Ryzen 3 1200/Intel Core i5-7500
  • Bellek: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 560 4GB / NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB
  • DirectX: Sürüm 12

ÖNERİLEN:

  • İşletim Sistemi: Windows 10 64bit
  • İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 / Intel Core i7 8700
  • Bellek: 16 GB RAM
  • Ekran Kartı: AMD Radeon RX 6700 / NVIDIA GeForce RTX 2060
  • DirectX: Sürüm 12
Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend