KAPITAL: SPARKS OF REVOLUTION DUYURULDU

Bağımsız geliştirici Lapovich Team tarafından geliştirilen, şehir kurma ve yönetme oyunu olan Kapital: Sparks of Revolution duyuruldu. Oyunun yayımcısı ise, Ancestors Legacy, Haimrik, Lovecraft’s Untold Story ve Türk yapımı olan Stygian: Reign Of The Old Ones gibi ve daha birçok bağımsız oyunun yayımcılığını yapan 1C Entertainment şirketi. Kapital: Sparks of Revolution’da ise savaş görmüş bir kasabanın başına başkan olarak seçiliyoruz ve kasabayı yeniden inşa edip, daha iyi bir geleceğe götürmeye çalışıyoruz.

Ülkeniz derin bir siyasi kriz içinde. Başkentin belediye başkanısınız. Sosyal huzursuzluk kaçınılmaz. Ülkenizi anarşiden kurtarmak için hangi bedeli ödemeye hazırsınız?

KAPITAL: SPARKS OF REVOLUTION HAKKINDA

Kapital, şehir kurma ve toplum yönetimi unsurlarını da içeren bir sandbox oyun. Yakın zamanda savaşla yıkılan şehrin yeni bir belediye başkanı olarak oynuyorsunuz. Amacınız, sınırlı kaynakları yöneterek, sosyal çatışmaları çözerek ve kriz durumlarının üstesinden gelerek şehri eski ihtişamına geri döndürmek.

Kurduğumuz şehrin nüfusu 3 sınıftan oluşuyor: soylular, burjuva ve işçiler. Soylular, ayrıcalıklı statülerini doğuştan gelen hak ile elde eden zengin ve eğitimli insanlardır. Burjuvalar, servetlerini sıkı çalışma ve şansla kazanan serbest meslek sahibi iş adamlarıdır. İşçiler, herhangi bir mülkü veya eğitimi olmayan sıradan insanlardır. Hepsi daha iyi bir yarın istiyor. Biz ise o yarınları hedeflemeye çalışıyoruz. Yeni yasalar çıkartarak, toplumu düzenlemeye çalışacağız. Tabii ki herkesi mutlu etmek imkansız olacak. Gerektiğinde güvenlik güçlerini, kolluk kuvvetlerini de kullanmamız gerekecek.

Oyun, gördüğümüz kadarıyla birçok başka strateji ve şehir kurma oyunundan parçalar almış. Grafiklerine dışarıdan bakınca tatlı ve şirin bir oyun gibi gözüküyor olsa da, içine girince, çıkan acı hikayeleri böyle bir tasarımla görmek, ekstra etkili ve atmosferik hissettirecek gibi gözüküyor. Oyun tüm bu vaat ettikleri ve gördüklerimiz ile, bizi heyecanlandırmayı başardı.

Oyunun Steam sayfasından takip etmek isterseniz, sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Çıkış tarihi -net olmamakla birlikte- 2021 olarak gözüken oyunun fiyatı da şu an için belli değil.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend