Y: THE LAST MAN DİZİSİNİN İLK FRAGMANI ÇIKTI

Y: The Last Man

Aynı isimde çizgi romandan uyarlanmış olan Y: The Last Man dizisinin ilk fragmanı çıktı. 13 Eylül 2021 günü FX Hulu’da gösterime girecek. Başrollerinde, Yorick karakteri olarak Ben Schnetzer, Ajan 355 rolünde Ashley Romans ve Diane Lane, Olivia Thirlby, Amber Tamblyn gibi isimler yar alıyor.

Son yıllarda, kıyamet sonrası bir dünyayı işleyen, iyi bir dizi ya da film göremedik. Modası da geçmiş gibi gözüküyor bu temanın. Kıyamet sonrası bir dünyada geçen filmler ya da diziler hala olsa da, dünyasını işleyen ya da dünyasıyla öne çıkabilmiş pek örnek yok elimizde.

Fakat hala çizgi romanlarda ya da oyunlarda böyle ilginç dünyalara tanık olma şansına sahibiz. Bunları da yavaş yavaş dizilere ya da filmlere uyarlamaya başladılar. Gelecek olan Last Of Us ile ve Y: The Last Man dizileri ile, yine bu türle buluşacağız ve bu temayı sevenler olarak özlem giderme fırsatı bulacağız.

Y: The Last Man orijinal olarak, ilk sayısı 2002’de okurlara sunulmuş olup, 2008’de de son sayısı ile son bulmuş bir çizgi roman serisi. Toplam 10 ciltten oluşan ve başlayıp biten bir hikaye. Ülkemizde bazı klasik çizgi roman serilerinin basımları bulunmuyor. Fakat Y: The Last Man’in 10 cildine de, Türkçe bir şekilde kolaylıkla her yerden edinebilirsiniz.

Y: THE LAST MAN KONUSU

Zaman zaman, çoğunlukla erkekler olarak, geyiğini yaptığımız ”Dünyada tek erkek ben kalsam ne güzel olurdu.” muhabbetinin, hikayeye oturtulmuş bir örneği diyebiliriz bu hikaye için. Dünyadaki bütün Y kromozomlu memeli canlıların bir anda ölmesine sebebiyet veren bir hastalığın yayılması ile dünyanın rengi değişiyor. Fakat, ana karakterimiz ve onun Y kromozomlu maymunu bir şekilde hayatta kalıyor. Biz de bu olayların sonrasında, Yorick ve Ampersand’ın, kadınların dünyasında hayatta kalma mücadelesine tanık oluyoruz.

Eğer konu ilginizi çektiyse, diziyi izlemeyi düşünüyorsanız, önce çizgi romanını okumanızı şiddetle tavsiye ederiz. İçinde popüler kültür göndermelerinden, kara mizaha; üstüne düşündürecek konulardan, ağır dramalara birçok şey bulacaksınız. Aynı zamanda hikayede de sürükleneceksiniz tabii ki. Sadece Ampersand için bile okumalısınız!

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend