UNCHARTED FİLMİ YAKINDA BİZLERLE

Kemerlerinizi bağlayın, uzun süredir beklediğimiz Uncharted’ın filmi sonunda karşımıza çıkıyor! Hem de çok yakın bir zamanda.

Playstation konsoluna özel olarak yapılan oyun serileri arasında yerini alan bir seriydi Uncharted oyunu. Özellikle Türk oyuncuları arasında ayrıca sevilmesi ise Uncharted 3: Drake’s Deception ile başladı. Çünkü, oyun Türkçe Dublajlı olarak Türk konsol tutkunlarının karşısına çıktı. Sony Eurasia’nın desteklediği bu özel başlangıç Türkiye’de gözle görülür bir şekilde dikkat çeken bir atılım oldu.

Şimdi ise Türkiye’deki hatrı sayılı oyunun hayran kitlesini memnun edeceğimizi düşündüğümüz haberi sizinle paylaşmak istiyoruz: 28 Ocak 2022’de Uncharted filmi sinema severlerin karşısına çıkacak. Ayrıca bununla birlikte aynı gün Uncharted: Legacy of Thieves Collection oyun pkaetide PS5’e, 2022 yılı içerisinde de bilgisayarlarımıza çıkacak.

UNCHARTED FİLM HAKKINDA

Uncharted, Art Marcum ve Matt Holloway tarafından yazılan, yakında çıkacak olan ABD yapımı aksiyon-macera filmidir. Aynı adı taşıdığı video oyun serisinden uyarlanan filmin yönetmenliğini Ruben Fleischer üstlenmiştir. Filmin başrol kadrosunda Nathan Drake rolüyle Tom Holland ve Mark Wahlberg rolünde Antonio Banderas yer alırken, Sophia Taylor Ali ve Tati Gabrielle de filmin yardımcı karakterlerini canlandırmaktadır.

SONY HAKKINDA

Sony, Japonya kökenli çokuluslu şirketler topluluğu. Topluluğun ana şirketi, Tokyo’nun Minato semtinde yerleşik olan Sony Corporation’dır. Sony, dünyanın en büyük tüketici elektroniği ve profesyonel elektronik üreticilerinden biridir. Ayrıca dünyanın en büyük oyun konsolu üreticisi, dünyanın ikinci en büyük video oyun yayıncısı ve en kapsamlı medya şirketlerinden biridir.

Görüntü sensörü pazarında %50 pazar payına sahip Sony, yarı iletken üretiminde dünyada önde gelen 20 şirket arasındadır. 2015 rakamlarına göre dünyanın en büyük beşinci televizyon üreticisidir.

Sony Corporation, Sony Group’un holding şirketidir. Grup; Sony Electronics, Sony Semiconductor Solutions, Sony Pictures, Sony Music, Sony Interactive Entertainment ve Sony Financial Holdings başta olmak üzere birçok şirketten oluşur.

Şirketin sloganı “Be Moved”dur. Adı Latince “ses” demek olan “sonus” kelimesinden gelmektedir.

Sony, tarihi boyunca kaydetme, saklama ve ev ürünleri konusunda yeni teknolojiler çıkartmada önde gelen bir şirket olmuştur. Var olan teknolojiyi kullanma yerine kendi teknolojisini oluşturmaya çalışmıştır. Bunların en ünlülerinden biri videotape formatıdır. JVC’nin VHS formatına karşı Betamax formatını üretmiştir.

Daha sonra VHS sistemi eleştiriler alınca VCRs kullanılmaya başlandı ve Sony bu formata kendini adapte etti.Betamax formatını geliştirerek Betacam’ı üretti. Betacam hala film ve televizyon endüstrisinde kullanılmaktadır.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend