NETFLIX’TEN DOTA ANİMESİ GELİYOR

DOTA

Valve Corporation tarafından geliştirilen ve dağıtımı yapılan oynaması ücretsiz bir çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası oyunu olan Dota 2, anime dizi versiyonuna dönüşüyor.

Dünyanın en popüler video akış hizmeti sunan firmalarından olan Netflix, oyun firmaları ile iş birliği yapmaya devam ediyor. 2019’un sonlarında Netflix, CD Projekt Red firması ile iş birliği yaparak The Witcher’ı çıkarmıştı. Ardından Assassin’s Creed – Valhalla çıkmasına yakın bir zamanda Assassin’s Creed’in de dizisinin çıkacağının haberi oldukça olumlu karşılanmıştı.

Ayrıca Riot ile League of Legends evreninde projesi bulunan Netflix yayınlanması planlanan fakat gösterimi 2020’de ertelenen yapım ile  de gündeme gelmişti. Bu sefer ise, Valve ile anlaşarak oyunu anime dizi versiyonuna dönüştürmeyi hedefliyor! Oyuncuları ve anime izleyenleri oldukça heyecanlandıran bu projenin ilk fragmanı ise YouTube üzerinden yayınlandı.

DOTA: Dragon’s Blood’ın tarih duyuru videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sekiz bölümden oluşması planlanan DOTA: Dragon’s Blood, 25 Mart’ta yayınlanacağını duyuruldu. Netflix’in dizi hakkında açıklaması ise şu şekilde:

Yaklaşan fantastik dizi, kendini belayı dünyanın yüzünden silmeye adamış ünlü  Davion’un hikayesini anlatıyor. Güçlü, kadim bir eldwurm ve kendi gizli görevindeki soylu Prenses Mirana ile karşılaştıktan sonra, Davion hayal edebileceğinden çok daha büyük olaylara karışıyor.

Anime, oyunun popüler karakterleri arasında yer alan Davion yani Dragon Knight etrafında gelişecek gibi duruyor. Dota ise bu haberi attığı bir Tweet ile sevenlerine duyurdu.

Dota evrenini daha önce hiç olmadığı gibi keşfeden yepyeni bir anime serisini duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Dota ve oyunun topluluğunun hayranları olarak, bu yeni macerayı 25 Mart’ta Netflix‘te yayınlandığında sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend