NETFLIX, FATİH TERİM BELGESELİNİ DUYURDU

FATIH TERIM

Çevrimiçi dizi ve film platformu Netflix, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim hakkında bir belgesel yayınlanacağını duyurdu.

Daha önce Pele, Naim Süleymanoğlu gibi ünlü sporcuların belgesellerini yayınlamış olan Netflix, ilk defa bir Türk teknik direktörün belgeselini yayınlama kararı aldı. Olumlu ve olumsuz pek çok geri dönüş alan bu haber, Twitter üzerinden atılan bir tweet ile duyuruldu. Bahsi geçen gönderi ise şu şekilde:

Ünlü teknik direktörün bu duyuruya tepkisi ise şu şekilde oldu:

Bu duyurunun ardından bazı Fenerbahçe ve Beşiktaşlı taraftarlar Netflix’i iptal ederek protesto ederken bazı taraftarlar ise belgeseli heyecanla beklediklerini belirtti.

FATİH TERİM KİMDİR?

Fatih Terim (d. 4 Eylül 1953; Ceyhan, Adana) Türk teknik direktör ve Libero mevkisinde oynamış eski millî futbolcudur. İmparator lakabı ile bilinir. Süper Lig takımlarından Galatasaray’ın teknik direktörüdür.

Futbolculuğu döneminde Ceyhanspor, Adana Demirspor ve Galatasaray’da oynadı. 11 yıl formasını giydiği Galatasaray’da futbolcu olarak hiç lig şampiyonu olamayan Terim’in adı sık sık adli olaylara karıştı. Birkaç kez tutuklanan Terim, 1985’te futbolu bıraktı.

Teknik direktörlüğe MKE Ankaragücü’nde başladı. Daha sonra Göztepe’yi çalıştıran Fatih Terim, bir süre sonra eş zamanlı olarak Türkiye U-21’i de çalıştırmaya başladı. Daha sonra Göztepe’den istifa etti. Türkiye’yi ve Galatasaray’ı bir kez çalıştırdıktan sonra İtalya’ya giden Terim, Fiorentina ve Milan’ı çalıştırdı. Yaklaşık olarak 1 yıl süren İtalya macerasının ardından Türkiye’ye döndü. İtalyan taraftarlarca “Grande Terim” olarak anılır. Sırasıyla 2 kez daha Galatasaray ve Türkiye’yi çalıştıran Fatih Terim, 21 Aralık 2017’de Galatasaray’daki 4. dönemine başladı.

Teknik direktör olarak Galatasaray ile 8 Süper Lig, 3 Türkiye Kupası, 5 Türkiye Süper Kupası ve 1 UEFA Kupası şampiyonluğu kazandı. Oyuncu olarak ise 3 Türkiye Kupası ve 1 Türkiye Süper Kupası kazandı. Ayrıca İtalya devleti tarafından verilen “Commendatore” nişanına sahiptir.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend