MURDER AMONG THE MORMONS FRAGMANI YAYINLANDI

murder among the mormons

Dünyanın en popüler video akış hizmeti sunan platformlarından biri olan Netflix, pandemi koşullarına rağmen tüm hızıyla yeni filmler, diziler, belgeseller çıkartmaya devam ediyor. 3 Mart Çarşamba günü Murder Among the Mormons adlı yapımı çıkaracak olan Netflix, yayınladığı ilginç bir o kadar da akıcı belgeselleriyle dikkat çekiyor. Bildiğiniz gibi Netflix son olarak Pele’nin belgeselini çıkartmıştı, haberini buradan görüntüleyebilirsiniz.

Platform görünüşe göre çıtayı her geçen gün yükseltmeyi hedefliyor. Bu sefer ise Murder Among the Mormons fragmanı yayınlandı. 3 bölümden oluşması planlanan mini dizi tadındaki belgeselin içeriği ise oldukça merak uyandırıcı. Bu yapımı Netflix, YouTube üzerinden yayınladığı video ile duyurdu. Murder Among the Mormons’un açıklaması ise şu şekilde:

Murder Among the Mormons, Mormon cemaatinde işlenen en şoke edici suçlardan birini ve bu saldırıları planlayan suç dehasını kapsamlı bir şekilde sunan ilk yapım. Jarden Hess (Napoleon Dynamite) ve Tyler Measom (An Honest Liar) tarafından yönetilen üç bölümlük belgesel dizisi, 1985’te Salt Lake City’yi sarsan ve iki kişinin ölümüne yol açan üç bombalama olayını ele alıyor. Ağır yaralanan ve ünlü bir ender belge koleksiyoncusu olan Mark Hofmann’ın aracında Mormonların ilk dönemine ait çok sayıda mektup ve günlük de tahrip olmuştur. Bu olay cemaati derinden etkiler. Üstelik Hofmann’ın aracındaki belgelerden biri, içeriğiyle Mormonluğun ana temellerini sarsabilecek olan kötü şöhretli Semender Mektubu’dur. Hofmann ölüm kalım savaşı verirken soruşturmacılar gerçeği ortaya çıkarmak için çabalamaktadır.

Murder Among the Mormons’un fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend