EFSANE RESSAM BOB ROSS İÇİN BELGESEL GELİYOR

80’li ve 90’lı yıllarda televizyonlarda “Resim Sevinci” programıyla herkes tarafından ilgiyle izlenen ve tüm dünyada her yaştan hayran kazanan yaratıcı ressam Bob Ross, Netflix ekranlarına gelmeye hazırlanıyor.

Bob Ross: Küçük Mutlu Ağaçların Arasında Gizlenen İhanet ve Hırs adı altında ünlü ressamı yakından tanıyacağız. Merakla beklenen belgeselin açıklaması ise şu şekilde:

Bob Ross, dünyanın en ünlü resim eğitmeni olarak milyonlarca kişiye resim sevinci aşıladı. Ancak iş imparatorluğu için verdiği mücadele, mutlu ağaçlarına gölge düşürdü.

25 Ağustos Çarşamba günü yayınlanacak olan belgeselin fragmanı:

Dizinin sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

BOB ROSS KİMDİR?

Robert Norman Ross (29 Ekim 1942 – 4 Temmuz 1995) Amerikalı ressam , sanat eğitmeni ve televizyon sunucusuydu . 1983’ten 1994’e kadar Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Latin Amerika ve Avrupa’da PBS’de yayınlanan bir eğitim televizyon programı olan The Joy of Painting’in yaratıcısı ve sunucusuydu . Ross daha sonra ölümünden sonra internetteki varlığıyla geniş çapta tanındı.

Ross’un ilk eşi Vivian Ridge’den Robert Stephen “Steve” Ross adında bir oğlu vardı. Aynı zamanda yetenekli bir ressam olan Steve, zaman zaman The Joy of Painting’de göründü ve Ross sertifikalı bir eğitmen oldu. Steve, sezon boyunca izleyiciler tarafından gönderilen bir dizi genel “nasıl yapılır” sorularını okuduğu 1. Sezonun son bölümünde kamera karşısına çıktı ve Bob bunları tek tek, teknik teknik, bütün bir resmi tamamlayana kadar. Ross, gençken sahip olduğu bir ilişkiden başka bir çocuk babası oldu.

Ross ve Ridge’in evliliği, iddiaya göre Ross’un sadakatsizliği nedeniyle 1977’de boşanmayla sonuçlandı. Ross ve ikinci karısı Jane’in birlikte çocukları olmadı. 1992’de Jane kanserden öldü. 1995 yılında, ölümünden iki ay önce, Ross üçüncü kez Lynda Brown ile evlendi.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend