AMERICAN GODS DİZİSİ EMEKLİLİĞE AYRILDI, FİLMİ GELEBİLİR

Neil Gaiman’ın aynı adlı kitabından uyarlanan dizi, American Gods, 3. sezonun ardından Amerikan televizyon kanalları Starz tarafından iptal edildi.

Başrollerinde Rick Whittle, Ian McShane, Emily Browning, Orlando Jones ve X-Files’ın Dana Scully’si Gillian Anderson’un ve daha birçok oyuncunun muhteşem performanslar sergilediği American Gods 3 sezonun ardından hikayede bir çok açık bıraktı. Dizinin en büyük plotu olan olaylara bir açıklık getirilemeden, dizi emekliliğe ayrıldı. Çekimindeki sorunlar ve izlenme sayısından dolayı iptal olan dizinin hikayede bıraktığı açıklar dolayısı ile büyük tepki topladı.

İlk bölümü 30 Nisan 2017’de çıkmış olan American Gods’ın devam sezonlarının gelmesi de güçlük çekmişti. İki yılda bir yeni sezonu gelen dizinin son sezonu 2021’de geldi. Bu sebepler dolayısı ile, dizinin iptal kararı bizlere çok da sürpriz olmadı. Fakat tabii ki, ”Hayır!” demenin pek de hoş karşılanmadığı ve direkt olarak tercih edilmediği bu sektörde bazı sorulara da ”Belki.” dendi. O sorulardan birisi ”Dizinin kapatamadığı bu açıklar bir ara kapatılacak mı?” Bu soruya yanıt olarak filmi gelebilir tartışmaları çıktı.

Neil Gaiman, bu habere karşı attığı tweet’te şunları söyledi : ”Bu iş kesinlikle ölmedi. American Gods yolculuğu için şimdiye kadar gelinen nokta dolayısı ile Starz ekibine minnettarım. Fremantle (American Gods’ın yapımcı firması) birinci bölümde başlayan hikayeyi bitirmeye kararlı ve şu anda hepimiz hangi yolun en iyisi olduğunu ve kiminle olacağını görmeyi bekliyoruz.”

Dizi belki de büyük bir başarı yakalayamamış olsa da veya kitabın yarattığı etkiyi yaratamamış olsa da yine de seyir zevki yüksek, ilginç şeyler anlatan bir dizi idi. Mitolojik hikayelere ilginiz var ise, dizide bunlardan dolusu ile parçalar bulabiliyorsunuz. Yarım kalmış bir diziyi neden izlemek isteyesiniz bilmiyorum ama, yine de keyifli ve ilginç şeyler görmek istiyorsanız, tavsiye edilebilecek bir dizi American Gods. Kitabını okumadıysanız, dizisini izleyerek okumanız için gereken ilgiyi de toplayabilirsiniz belki. Sırf Ian McShane’in günümüz dünyasındaki Odin performansını görmek için bile şiddetle tavsiye edilecek bir dizi! Amazon Prime‘da tüm sezonları mevcut. Umarız güzel bir film ile de hikayeye noktayı koyarlar!

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend