SOMERVILLE FRAGMANI YAYINLANDI

Somerville

Bundan 4 yıl önce yine bir Haziran ayında ilk defa duyurulan Somerville için yeni fragman yayınlandı. Inside ve Limbo oyunlarını geliştirmiş olan Playdead stüdyosunun eski CEO’su ve kurucu ortağı olan Dino Patti ile işbirliğinde bulunarak yapılan oyunun yapımcılığını Chris Olsen tarafından kurulmuş Jumpship stüdyosu üstleniyor.

Bugün Microsoft’un E3 sunumunda tekrar gösterilen Somerville, bir Bilim Kurgu ve Macera oyunu olacak. Jumpship’in ilk yapımı olan Somerville, oyuncuları canlı ve kırsal bir manzarada el yapımı bir anlatıya çekecek. Bir felaketin ardından geriye kalmış yıkıntıların arasında geçen büyük ölçekli çatışmaların arasında koşturacağız ve Dünya’nın ziyaretçilerinin gizemlerini çözerken tehlikeli arazide hayatta kalmaya çalışacağız.

Fragmandan anladığımız kadarı ile, oyun hikaye tabanlı bir oyun olacak ve dramatik bir hikaye anlatacak. Bir çiftin çocukları ve bir köpek dostları ile karanlık ama bir o kadar da canlı, aksiyon dolu sokakların arasında koşturduklarını, hayatta kalmaya çalıştıklarını görüyoruz. Oyun anlatacağı hikaye ve dünyası ile, The Last Of Us ve The Road filmlerini de andırıyor.

Oyun, net tarihi belli olmamak ile birlikte, 2022 yılında tüm XBOX konsollarına ve PC’ye gelecek. Çıktığı ilk günden itibaren de Game Pass’e eklenecek. Şu anda oyunun Steam mağaza sayfası, diğer sunulan birçok oyunun aksine, henüz açılmamış. Epic Games’te de henüz mevcut değil. Muhtemelen önümüzdeki günlerde eklenecektir. Oyunu daha yakından takip etmek isterseniz, buraya tıklayarak yapımcısının kendi resmi sitesine gidebilirsiniz.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend