LETHAL RUNNING ERKEN ERİŞİMLE STEAM’DE

Bağımsız oyun geliştiricisi Voodoosoft‘un geliştirdiği ilk oyun olan, distopik bir evrende geçen iki boyutlu aksiyon Rogue-lite türünde Lethal Running, Steam’de erken erişime açıldı.

Dünyası ve sanat tasarımı ile Cyberpunk evrenini de andıran bu oyunda, prosedürel bir şekilde oluşturulmuş bölümlerde karakterimizle hayatta kalmaya çalışıyoruz. Oyuna girmeden önce karakterimize beş uzmanlık alanından bir tanesini seçiyoruz. Bunlar: Gunman, Melee Fighter, Techie, Survivalist veya Mentalist. Fakat bu sınıflar sabit değil, seçtiğiniz implantlara ve ekstra ekipmana göre şekillenebiliyor.

Lethal Running

Girdiğimiz her mekanda keşif de yaparak aksiyon sonunda düşmanları ve çevreyi “lootlayarak” yeni ekipmanlar ya da yeni ekipman yapabilmek için gereken araçları elde ediyoruz. Lineer olmayan ve özgürlükçü bir ilerlemeye sahip oyun. Önümüze çıkan kilitli kapıları maymuncukla ya da bir bombayla açabiliyoruz. Hatta oyunda gizlilik de var. İster ağır zırhlarla aksiyona girebiliyoruz, ister görünmezlik pelerini ile hiç aksiyona karışmadan ilerleyebiliyoruz. Her sınıfa göre de oynanış iyice çeşitleniyor.

Hayatta kalma ve “crafting” unsurları da oyunda var. Geceleri ateş yakıp kamp yapabiliyor, topladığımız bitkilerle yemek veya hastalıklarımız için ilaçlar yapabiliyoruz. Ve eğer güvenli bölgelerde kamp yapmazsak soyulma veya direkt öldürülme riskimiz de var.

Pek hikayeye önem vermeyen Lethal Running oynanışı ile ön plana çıkmayı planlamışlar gibi duruyor. Çok çeşitli tasarlanmış oynanışın ne kadarını oyuna aktarabilmişler ve başarılı olmuş, oynayalım görelim!

Oyun, Steam’de 28TL olarak satışta. Satın almak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend