HOODWINK, MISTWOODS GÜNCELLEMESİ İLE GELDİ!

Dota 2‘nin yeni kahramanı Hoodwink, 18 Aralık Cuma günü yayınlanan ve Mistwoods güncellemesi olarak bilinen 7.28 yamasıyla beraber geldi.

 

HOODWINK NASIL BİR KAHRAMAN?

Hoodwink yakalaması oldukça zor, birden fazla düşmana hasar verebilen hatta etkisiz hale getiren  yeteneklerle donatılmış menzilli bir çeviklik kahramanıdır. Kendi başına bile çok yetenekli bir kahraman olsa da Hoodwink, yeteneklerini daha güçlü hale getiren ve ona daha fazla hareket kabiliyeti sağlayan ağaçlarda gezmeyi tercih eder. Bu durum onu çok daha güçlü hale getirir.

Bir sorun olduğunda her zaman el altında olan Hoodwink, evi olarak benimsediği perili ormanı dolduran tehditlerle boğuşarak yaşıyor. Büyük bir tatar yayı ile ormanlık alanda bile kolaylıkla koşarken, Hoodwink‘in oklarının savaşta sekmelerini takip etmek ise neredeyse imkansız. Bir an bile izini kaybettiğinizde arkanızdan fırlayacak ve sersemlemiş leşiniz çoktan ağlarından birinde çaresizce sallanıyor olacaktır.

HOODWINK’İN YETENEKLERİ

Acord Shot: Hoodwink hedef birime meşe palamudu saldırısını ateşler. Meşe palamudu yakındaki hedeflere sekerek onları yavaşlatır ve ilave hasar verir. Nokta hedeflenmişse, hedef konumda bir ağaç oluşturulur yine meşe palamudu yakındaki hedeflere sıçrayacaktır.

Bushwhack: Eğer düşmanlar bölgedeki bir ağacın yakınındaysa düşman kahramanlarını sersemleten bir ağ tuzağı fırlatır. Etkilenen düşmanlar hasar alır ve kendilerine en yakın ağaca doğru çekilir. Sersemletme süresi boyunca düşmanların görüşleri 0’a düşer.

Scurry: Hoodwink‘in ağaçların yakınındayken pasif olarak fiziksel saldırılardan kaçma şansı vardır. Yetenek etkinleştirildiğinde kısa bir süre için ilave hareket hızı, aşamalı çarpışma ve ağaç yürüyüşü kazanır.

Sharpshooter: Hoodwink hücum eder ve tatar yayından ölümcül bir ok atar. Bu ağır hasar verir, yavaşlatır ve bir düşman kahramana kırılma (Pasif yeteneklerin kapanması durumu.) uygular. Hasar ve zayıflatma süresi şarj dolduktan sonra maksimuma çıkar ve ok 5 saniye sonra otomatik olarak ateşlenir. Hoodwink, atışın kuvvetinden dolayı 350 mesafe boyunca geriye doğru savrulur.

HOODWINK’İN HİKAYESİ

Hoodwink‘in ilk yılları, bir zamanlar Krimwohl’un kenarlarını dolduran yeşilin cennet gibi genişliğinde geçti. Ancak bu krallık büyüdükçe rakip kereste baronlarının sınır ormanların doğal güzelliğini yutmak için birbirleriyle olan yarışması da büyüdü. Bu ormanlık arazilerde yaşayan halkın teslim olmaktan, evlerini savunarak düşmekten ya da puslu orman Tomo’kan’ın perili korularında kaderi ayartmak için kuzeye kaçmaktan başka çaresi yoktu. Çoğu canlı yaratığın yürümekten korktuğu bu sis ormanlarının karışıklıklarında güvenli geçişin püf noktalarını öğrenmiş olan Hoodwink; artık vahşi doğayı daha da yatıştırmaya cesaret eden herkese saldırıyor, sevdikleri eşyalarını alıyor ve hiçbir işine yaramayanları yok ediyor. Hayatta kalan her türden canlıya bir kez daha yeşillikler içinde bir hayata rehberlik ediyor.

Hoodwink hakkında daha detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

OYNANIŞ DEĞİŞİKLİKLERİ

Aghanim Shard

Aghanim’s Shard adı altında 1400 altın maliyetli yeni bir eşya oyuna eklendi. Aghanim’s Shard tüm kahramanlara kalıcı olarak yeni bir yetenek ekleyen veya mevcut olanı geliştiren kendi özel yükseltmesine sahip. Dakika 20’den itibaren satın alınabilir ve kahramanınıza verildiğinde hemen tüketilebilir. (Aghanim’s Blessing gibi.) Seçilen kahraman için Scepter ve Shard yükseltmelerinin ne yaptığını doğrudan kahraman arayüzünde kontrol edebilirsiniz. Tüketilen Scepter güçlendirmeleri artık diğer güçlendirmelerle karışık bir güçlendirme simgesi olarak görünmüyor ve Scepter, Shard arayüzüne alt-tıklamak müttefiklerinize seçilen kahramanın bu yükseltmeye sahip olup olmadığını bildirir.

Blink Dagger
Aghanim Shard’ların yanı sıra tüm karakterlere dengeleme çalışmaları yapıldı ve yeni tarafsız, normal eşyalar oyuna eklendi.

Mistwoods güncellemesi hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend