CHANGE İÇİN TÜRKÇE DİL DESTEĞİ TAMAMLANDI

Hayatta kalma oyunlarına farklı bir bakış açısı getiren, günlük koşuşturmada karşımıza çıkan birçok yaşama değinip gerçekçi bir yaklaşım sergileyen Change: A Homeless Survival Experience için 08 Mayıs 2021 tarihli güncelleme ile Türkçe dil desteği getirildi. Türkçe desteği ilk olarak Mart ayında duyurulmuştu.

Yayınlanan son güncelleme ile beraber Türkçe dil desteğinin dışında; Çince, Almanca ve Rusça dil seçenekleri de oyuna eklenmiş durumda.

Yapımcı Delve Interactive bu güncelleme ile beraber yakın zamanda oyuna eklenmesi planlanan Japonca, Lehçe, İspanyolca ve Fransızca dil seçenekleri için de çalışmaların sürdüğünü ayrıca belirtti.

CHANGE HAKKINDA

CHANGE, dilencilik benzeri unsurlarla rastgele oluşturulmuş bir şehirde geçen ve evsiz kalarak hayatta kalmaya çalışacağınız duygusal bir deneyimdir. Karakterinizi geliştirmek ve yeni bir hayata kavuşmak için etrafı araştırın, hayatta kalmaya çalışın, avantajlar kazanın, bazı eşyalar bulun ve merhametli davranılmayı hissedin.

Delve Interactive’in bu oyundan elde ettiği kazancın %20’si, evsizlik sorununa odaklanan yardım derneklerine bağışlanacaktır.

“Bu, dünyada artan duyarsızlığa karşı bir nefret mektubudur. Birkaç yıl önce, geliştirme ekibinin bazı üyelerinin neredeyse evsiz kalması, bu durumdaki unutulmuş ve savunmasız kişilerin sesi olacak bir şey yaratmak için bize ilham verdi. Konuyu çok ciddiye alıyor ve böyle betimliyoruz.

Neredeyse 5 yıllık araştırma ve sıkı çalışma, 100’lerce güncelleme ve fanlarımızın desteğiyle, size hayatta kalma ve yalnızlık öykümüzü sunuyoruz.”

 • Her birinin farklı bir hikayesi ve rahatsızlığı olan 5 farklı karakter arasından seçim yapın ve kendi hikayenizi oluşturmaya başlayın.
 • Dostlar edinin ve merhametli davranılmayı hissedin. Diğer evsizler ve polis de dahil olmak üzere çeşitli karakterler arasında saygınlık kazanın ve hatta dostluklar kurun
 • Yiyecek, hayatta kalma araçları, kıyafetler ve daha fazlasıyla envanterinizi oluşturun… ve oyunda ilerledikçe bir sonraki oyununuz için yeni öğelerin kilidini açın
 • Yeni alanlar ve binalar keşfederken; karakollarda, parklarda veya barınaklarda bir gece geçirin, barlarda zaman öldürün, kliniği ziyaret edin, kütüphanede ders çalışın, hurdayı geri dönüştürün ve daha fazlasını yapın
 • Geliştiriciler tarafından tam anlamıyla araştırılan ve ortaya çıkan gerçeklerle, evsizlerin yaşamları ve hayatta kalmak için yaşadıkları her şey hakkında bilgi edinin.
 • Muhteşem bir şekilde bestelenen, duygusal bir müzik deneyimi yaşayın

Hayatta kalmaya ve evsizlikten kurtulmaya çalışırken açlığınızı; hijyeninizi, mutluluğunuzu, suç seviyenizi, sokaktaki saygınlığınızı, ders çalışma seviyenizi ve diğer istatistiklerinizi yönetin. Ama bir günde ne kadar şey yapabilirsiniz ki… ne yapacaksınız?

Başkalarının yardımseverliğine güvenerek, günü dilenerek mi geçireceksiniz?

Gece barınacak bir yer bulabilecek misiniz?

Belki de etrafta dolaşıp durduğunuz için polis sizi o bölgeden gönderdi. Barınak bulamayınca geceyi sokakta geçiriyorsunuz ve bir köpek buluyorsunuz. Sahipsiz bir köpek mi? Dostunuz olabilir mi? Tüm eylemleriniz mutluluğunuzu bir şekilde etkiler ve istatistiklerinizi buna göre yönetmek size bağlıdır. İçkiye yönelebilirsiniz ama o zaman da bağımlılık riskine girebilirsiniz. Şanslı bir olay olmasını bekleyebilir veya hayatta kalmak için biraz ilerleme kaydedebilirsiniz.

Ama seçmeniz gerekecek. Tehlikeli gece sokaklarında kötü bir olay meydana gelirse her şey bitebilir. Özellikle de kışın.

Her oyun farklıdır ve her yeni oyun CHANGE’i daha fazla keşfetmenizi sağlar

Evsiz kalsaydınız… ne yapardınız?

CHANGE: A HOMELESS SURVIVAL EXPERIENCE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

MİNİMUM:

 • İşletim Sistemi: Windows 7
 • İşlemci: 2.3 Ghz
 • Bellek: 1 GB RAM
 • Ekran Kartı: 256 mb grafik kartı
 • Depolama: 100 MB kullanılabilir alan
Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend