BLACK DESERT NOVA SINIFINI TANITTI!

Black Desert

Black Desert nasıl bir oyun?

Black Desert, bir MMORPG oyunu olmasına karşın pek çok yönden türdeşlerinden ayrılıyor. Sandbox adı verilen oyun türüne ait unsurları da içinde barındırıyor olması şüphesiz onu benzer yapımlardan ayıran en büyük fark. Tamamen oyuncunun seçimlerine bağlı şekilde yaratılan bir karakter ile oyunun içerisinde bulunan koskoca evreni özgürce keşfedebiliyoruz.

Dövüş sistemi açısından hızlı bir yapıya sahip olduğunu da belirtmekte fayda var. Dövüş sistemi içerisinde düşmana çok fazla hasar verebileceğiniz yetenek kombinasyonları bulunuyor. Ayrıca binek üzerinde savaşabilme mekaniği de oyunda mevcut.
Black DesertAtmosfer açısından da oldukça canlı bir yapıya sahip olan oyun, içerisinde barındırdığı hava durumu ve iklim özellikleri ile oynanış açısından renklilik sunuyor. Gece/Gündüz döngüsüne sahip olması da saate göre değişiklik gösteren birtakım etkinlikleri tetikliyor. Oyunun Steam mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Nova kimin nesidir?

Nova, 22 Aralık‘ta tüm platformlarda (PC, PS4, Xbox One ve mobil uygulama mağazaları) piyasaya sürülecek. Bu arada Pearl Abyss‘in oyunun hizmetini 24 Şubat 2021‘den itibaren PC için de devralacağı açıklandı. Pearl Abyss zaten halihazırda oyunun konsol ve mobil sürümleriyle ilgileniyordu. Bunun platformlar arası güncelleme farklarını ne şekilde etkileyeceğini görmek ilginç olacak. Nova‘yı yeterince tanımıyorsanız kendisi dev bir kalkan ve ağır bir topuz kullanan yeni karakterimiz. Aşağıdan Nova hakkındaki resmi açıklamayı okuyabilirsiniz.

Black Desert“Nova, bir topuz ve ilahi ağaç Quoratum’un güçlerini içeren Quoratum kalkanını kullanıyor. Calpheon Cumhuriyeti’nin yükselişiyle birlikte silinen kraliyet soyunun kalan son varisi. Kalkanı vücudunu demir bir kale gibi kaplar ve ağır topuzunun zincirini uzatarak uzaktaki düşmanları bile dümdüz edebilir. Nova’nın Quoratum’u, her kelimesini takip eden Dikenli Muhafızların ruhları tarafından ele geçirilmiştir. Dev kalkanının arkasında beklerken ruh muhafızlarına saldırmalarını emrederek, düşmanlarını alt etmek için zahmetsizce saldırı ve savunma taktikleri geliştirebilir.”

Nova mobile çıkan 13. Karakter olurken, PC ve konsollarda boy gösteren 21. Karakter oldu. Karakteri 22 Aralık tarihine kadar kullanamayacak olsanız da, ön oluşturma mobil cihazlar için 15 Aralık, diğer tüm platformlar için ise 16 Aralık tarihinde başlayacak!

Nova’nın oynanış ve duyuru videolarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend