BİR KLASİK OLAN OPENTTD STEAM’E GELİYOR!

OpenTTD

Piyasaya ilk defa 2004’te, aynı isimle yapımcısı tarafından sürülen OpenTTD, simülasyon ve tycoon oyunları arasında bir klasik olarak yerini almıştı. Bir işletme ve lojistik tycoon oyunu olarak oyuncular tarafından çok sevilen OpenTTD, şimdi de 1 Nisan’da Steam’deki yerini alacak!

“OpenTTD, oyuncuların yolcuları ve kargoları karayolu, demiryolu, su ve hava yoluyla taşıyarak para kazandıkları bir iş simülasyon oyunudur. Bu, Chris Sawyer’in 1995 yılında geliştirdiği video oyunu Transport Tycoon Deluxe’ün açık kaynaklı bir yeniden yapımı ve genişlemesidir.”

Oyunun macerası ilk olarak 2004 yılında, Transport Tycoon Deluxe oyununun açık kaynaklı bir yeniden yapımı olarak başladı. Oyun, açık kaynak yapısı ve basit modlanabilirliği nedeniyle o zamandan beri korunmuş ve genişletilmiştir. Basit görünümüne rağmen, trenlerin hızlanması ve tork gibi şeylerin hesaba katıldığı aslında oldukça karmaşık bir simülasyon oyunudur. Oyunun mod desteği ile birlikte oyununuza değişik yeni araçlar ve bir çok farklı şey ekleyebiliyor, oyununuzu daha fantastik bir hale getirebiliyorsunuz.

OpenTTD, Steam’e çıkmadan önce yalnızca kendi resmi sitesi üzerinden oynanabiliyordu. 1 Nisan’dan itibaren ise oyun artık Steam’den de oynanabilecek. Hem de ücretsiz bir şekilde! Oyunun Steam sayfasına buradan, kendi resmi sitesine ise şuradan ulaşabilirsiniz.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend