ANİME DÜNYASININ EFSANEVİ SİLAHLARI

Anime dünyasının içine gömüldüğümüzde bize heyecan veren, gördüğümüz anda tüylerimizi diken diken eden bazı silahlar vardır. Bu silahlar bulundukları evren içinde önemli yerlere sahipken bazıları “var olan en tehlikeli silah” ismine aday olacak kadar güçlüdür. Bazı animeler bu silahlar üzerine kurulmuşken bazıları ise bu silahların ortaya çıkışı ile tamamen yön değiştirmiştir. Listedeki bu silahlar ise benim favorilerimden bazıları.
Anime Dünyasından sonra Film dünyasının efsanevi silahlarını da buradan okuyabilirsiniz.

TOTSUKA KILICI – NARUTO SHIPPUUDEN

Alışık olduğumuz kılıçlardan değil, yine de bir silah olduğu kesin. Sekiz başlı bir hidrayı kolayca kesebilir fakat asıl gücü, mühürleme gücüdür. Totsuka Kılıcı’nın kestiği her şey, genjutsu (ilüzyon) dünyasında sonsuza dek mühürlenir. Bıçaklanan kişi ölümsüz olsa bile.

DRAGON SLAYER – BERSERK

Dragon Slayer gibi bir isme sahipseniz ve ortalama bir insan boyundan daha uzunsanız, muhtemelen var olan en güçlü silahlardan biri olduğunuzu söyleyebiliriz. Berserk Manga ve Anime’sinde Guts’ın kılıcı, bir kral tarafından bir ejderhayı öldürecek kadar güçlü bir silah yapmakla görevlendirildikten sonra ünlü bir demirci tarafından hazırlanmış devasa bir kılıçtır.

“Kılıç denilemeyecek kadar büyüktü. Devasa, kalın, ağır ve fazlasıyla kaba. Gerçekten de ham demir yığınıydı.”

3D MANEVRA TEÇHİZATI – ATTACK ON TITAN

Bu silahın en önemli özelliği, normal kılıçlarla yalnızca yatay düzlemde dövüşmenin aksine, kullanıcıya yükseklik avantajı da kazandırmasıdır. Attack on Titan evreninde 15 metreye kadar ulaşan devlerin enselerini kesebilmek için gerekli olan bu ekipmanlar, kullanıcının yeteneğiyle birlikte çok tehlikeli bir silah haline gelmektedir.

DEATH NOTE – DEATH NOTE

Death Note, tüm gezegende hasara yol açma potansiyeline sahiptir. Başlangıçta, ölüm tanrıları (Shinigami) tarafından kullanılan, insan adlarını ve ölüm nedenlerini sayfalarına yazarak bu kişileri öldüren ve bu yaşamı ölüm tanrısına geri döndüren bir defter olan Death Note, bir ölüm tanrısı olan Ryuk’un defteri dünyaya düşürmesi ile bir insanın eline geçmiştir.

Defter,

  • Adı yazılan kişi ölür.
  • Eğer deftere ismi yazan kişi ismi yazılan kişinin yüzünü bilmiyorsa o kişi ölmez, bu kural sayesinde aynı ismi taşıyanlar etkilenmez.

Gibi basit kurallar çerçevesinde etkisini göstermektedir. Evrenin en tehlikeli silahı olma potansiyeline sahip olan bu defteri kullanan kişi, cennete ya da cehenneme gidemeyeceğini bilerek bu gücü kabul etmek zorundadır.  

LOSTVAYNE – 7 DEADLY SINS

Lostvayne veya Demon Sword Lostvayne kutsal hazine silahlarından biridir ve Ejderhanın Gazap Günahı (Dragon’s Wrath Sin) Meliodas’a aittir. Bu efsanevi kılıç, kutsal bir silah olarak birçok özel güce sahiptir. Bunlardan biri, kullanıcının kendisine maksimum 4 klon yaratmasını sağlar. Bu klonlara kullanıcının gücünün yarısını eşit olarak dağıtılır.

Written by
Her şeyin farklı olduğu bir dünya da yaşamak isteyen biri...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Send this to a friend